ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 4 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

 1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej dzisiaj po Mszach Św.

 

 1. Droga Światła” ulicami Sawina dzisiaj o godz. 20.00. Przynieśmy ze sobą lampiony.

 

 1. W poniedziałek, 5 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutro w naszej parafii dzień chorego. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych             o godz. 10.30, będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy rodziny i opiekunów chorych i osób starszych o pomoc w przybyciu do świątyni.  Poświęcenie pól w Petryłowie            i Wólce Petryłowskiej jutro o godz. 15.00, najpierw procesja, a potem Msza Św.

 

 1. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

 1. Poświęcenie pól w Sawinie ul.: Kościelną, Stodoły, wygon i Brzeską w sobotę o godz. 19.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Najświętszej Trójcy w Chełmie, suma o godz. 12.00.

 

 1. W czerwcu codziennie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej w niedziele i święta o 16.30.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali: Barbara Kloc, Maria i Kazimierz Ćwir, za sprzątanie, kwiaty i brzózki dziękujemy. Bóg zapłać.
 2. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. ZAPOWIEDZI: Mateusz Wojciech Pytel kaw. z Wólki Petryłowskiej i Dominika Grzeszczuk panna z Łowczy Kolonia oboje par. tut. – zap. I

 

13.W piątek zmarła +Czesława Falandes z Sawina l. 92. Jej pogrzeb jutro o godz. 13.30.  Pomódlmy się    w jej intencji. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński