WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce.

 

 1. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

 

 1. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszach Św. wieczorowych będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa, a w niedziele i święta nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, jest to dobra okazja, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci.

 

 1. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego oraz modlitwa o liczne i święte powołania do kapłaństwa o godz. 18.00. W I piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00, w I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP  godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Nabożeństwo „ Drogi Światła” ulicami Sawina: Kościelną, Chełmską, Koziogórską   i zakończenie nad zalewem „Niwa” w przyszłą niedzielę o godz. 20.00. Przedstawicieli Rady Duszpasterskiej prosimy o zaplanowanie i przygotowanie 14 stacji.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. oraz Mały G.N. i książki o Fatimie można nabyć w zakrystii.

 

 1. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za ofiarę na figurkę MB Fatimskiej i tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę do puszki w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

 

 1. Kościół sprzątali: Ewa, Dariusz i Milenka Sowa, Wioletta, Wojciech i Martynka Sowa, za sprzątanie, kwiaty i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 12. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Zapowiedzi: Mateusz Gałan kaw. z Sawina par. tut. i Marlena Kononiuk panna z Puław par. Miłosierdzia Bożego za. – II.

 

 1. Poświęcenie pól: w Łowczy w piątek godz. 19.00, w Serniawach w sobotę godz. 19.00.

15.W tym tyg. odeszli do wieczności:Józef Kondraciuk z Sawina l. 76, Krzysztof Jaglewicz              z Łowczy l. 56, Lucyna Hamziuk z Serniaw l. 72  Pomódlmy się    w ich intencji. Wieczny odpoczynek…