TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

 

 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

 

 1. Różaniec z czytaniem imion zmarłych polecanych w wypominkach modlitwie Kościoła dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. oraz kalendarze są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P: Andrzej Kiszowara, Martyna Kiszowara i Ryszard Bartosz za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kątek.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Na kostkę na cmentarzu of. złożyli:.,P. Czesława Gmitruk, P. Roman Kowalski, P. Mirosława i Jarosław Grzeszczuk, i 6 of. bezim. , P. Joanna Błaszczuk i rodzina dzisiejszych Jubilatów ofiarowali chryzantemy do kościoła, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Rady Duszpasterskiej do 19 listopada

W minionym tygodniu zmarli: +Halina Sawka l. 85 z Sawina, +Leokadia Kaleta l. 85 z Chutcza, +Eugeniusz Łubkowski l. 72 z Sawina jego pogrzeb w poniedziałek (23XI) o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;
 • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
 • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.