TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

 

 1. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane w niedziele listopada o godz. 16.30. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznym ołtarzu.

 

 1. Odpust ku czci MB Ostrobramskiej w Wierzbicy w przyszłą niedzielę. Suma o godz. 12.00.

 

 1. 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. wicerektora MSD w Lublinie, który zapozna nas z życiem i formacją alumnów w seminarium. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na rzecz seminarium duchownego w Lublinie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. oraz kalendarze są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P: Paweł Fornal, Halina Głogowska i Jan Kalisio, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kątek.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji. Na kostkę na cmentarzu of. złożyli: bezim., Stefaniak Urszula, bezim., bezim., za of. serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Rady Duszpasterskiej

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka ;
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.