TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

 

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza List Św. Pawła do Galatów.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

 

 1. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w niedziele i święta o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

 

 1. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

 

 1. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 17,00, w kaplicach o 11.00. Na godz. 9.00 zapraszamy strażaków z racji św. Floriana, po Mszy Św.   o godz.9.00 akademia religijno-patriotyczna przygotowana przez ZS w Sawinie. Majówka      o godz. 16.30.

 

 1. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc

z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek msza zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00, w I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00, w I sobotę o godz. 18.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 12. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę . Na potrzeby parafii of. złożyli: Leokadia Gałan , nowożeńcy. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Michał Godzisz kaw. z Chełma par. Św. Trójcy i Katarzyna Maria Kubiak panna z Sawina par. tut. zap. – II.

Mateusz Celiński kaw. pochodzący z Bukowy Wielkiej i Joanna Kostowska panna pochodząca       z Sawina oboje mieszkający w Warszawie par. św. Franciszka z Asyżu zap. – I.

 

15.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Elwira Kaleta i Mateusz Kloc, pomódlmy się w ich intencji.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary (wspomnienie obowiązkowe);
 • 4 V – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).