TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

 1. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

 

 1. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

 1. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. a także gromnice są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

 1. W domu Pani Haliny Wanarskiej w minionym tygodniu nastąpił wybuch gazu, „szczęście w nieszczęściu” nikt z ludzi poważnie nie ucierpiał, ale są duże straty materialne. Pani Halina za naszym pośrednictwem bardzo serdecznie dziękuje Panu Wójtowi i Gminie Sawin, Sołtysowi i wielu ludziom, którzy pomogli jej w trudnej sytuacji, za życzliwe słowa i wsparcie. Niech Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej wszystkim wynagrodzi.

 

Jako wspólnota parafialna winniśmy  Pani Halinie pośpieszyć z pomocą w naprawieniu szkód po tym wydarzeniu, dlatego ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę do puszki będą przeznaczone dla Pani Haliny jako nasz dar serca.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).