TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 17 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. W tym tygodniu Msza Święta roratna w środę o godz. 6.30 i w sobotę o godz. 17.00. Na Roraty przynosimy lampiony.

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia dzisiaj o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00, w przyszłą niedzielę  o godz. 14.40.

 

 1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.30, 11.30 i 15.00, w kaplicach o godz. 10.00. Msza Św. zbiorowa za zmarłych od wigilii 2016r. do wigilii 2017r. o godz. 15.00.

 

 1. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję.

 

 1. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00, w kaplicy w Petryłowie o godz. 22.00.

 

 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przyjąć Komunię św. przed świętami. Odwiedzimy ich w poniedziałek w godz. 9.00-11.00.

 

 1. Tygodniki N. i G.N., Mały G.N., kalendarze i świece „Caritas” są do nabycia w zakrystii.

 

10 .  Za sprzątanie kościoła dziękujemy tym, którzy stroili choinki. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę . Na kostkę na cmentarzu of złożyli: Omelko Dariusz, Wojciech Sowa, Tadeusz Niedopad, bezim., bezim. Na organy z racji opłatka wierni z ul.: Kościelna, Serniawy i Kol. Serniawy, Chutcze Nowe, Chutcze Stare       i Chutcze Grondy, Malinówka, ul. Chełmska i Objazdowa,  ul. Stodoły, ul. Klitne i Zastawie, Bachus, Łowcza i Łowcza Kol., ul. Chutecka , ul. Koziogórska, Lubelska, Wspólna, Brzezina, Niwa i Osowiec, Os. Słoneczne, na organy bezim., Zofia Jurek, bezim.  Za wszystkie ofiary  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 13. Zapowiedzi: Jarosław Myszura kaw. z Teresina par. św. Michała Arch. w Wojsławicach i Wioleta Kowalska panna z Sawina par. tut. zap. – II.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Lilia Jasińska l. 70, jej pogrzeb jutro o godz. 13.00. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek …