SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Zbiórka ofiar do puszki na figurkę MB Fatimskiej dzisiaj po Mszach Św.

 

 1. Poświęcenie pól w Koziej Górze dzisiaj o godz. 15.00 Przechodząc w procesji przez miejscowość będziemy modlić się o dobre urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących.

 

 1. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Tego dnia z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się też za Kościół w Chinach.

 

 1. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 

 1. V Ogólnopolski Zjazd Sawiniaków odbędzie się w dniach 27-28 maja br. Inauguracja Zjazdu o godz. 10.30 w ZS w Sawinie, Msza Św. na cmentarzu o godz. 15.00. Szczegółowy program na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

 

 1. XIV Ogólnopolski Zlot Kombatantów I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego Wojska Polskiego również w dniach 27-28 maja br. Otwarcie Zlotu o godz. 10.00.

 

 1. Odpusty w parafiach Bukowa Wielka i Podgórze w przyszłą niedzielę. Sumy odpustowe o godz. 12.00.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. oraz Mały G.N. i książki o Fatimie można nabyć w zakrystii.

 

 1. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za koszenie trawy na placu przykościelnym.

 

 1. 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej..

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę . Na potrzeby parafii of. złożyli rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Adrian Łopąg kaw z Sawina par. tut. i Justyna Łazarz panna ze Srebrzyszcza par. Św. Ducha w Chełmie zap. – II.

Mateusz Gałan kaw. z Sawina par. tut. i Marlena Kononiuk panna z Puław par. Miłosierdzia Bożego za. – I.

 

13.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Eliza Małecka i Sylwester Kalita, Justyna Woś i Paweł Żmuda.  Pomódlmy się    w ich intencji.