ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                                31 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

 

 1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 17.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

 

 1. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

 

 1. W I czwartek miesiąca Msza Święta i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.

 

 1. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się ok. o godz. 12.30. Taca na cele misyjne. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypada również pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Ślubowanie nowej Rady Duszpasterskiej w czasie Mszy Św. o godz. 11.30., a po Mszy Św. spotkanie opłatkowe. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie.

 

 1. Tygodnik N. i kalendarze są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Mirosława Marciniak, Teresa Chlebio, Teresa, Artur i Kasia Suchonos, za sprzątanie i of. 40zł dziękujemy, Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na organy of. złożyli: bezim. 100zł, Katarzyna i Andrzej Kita 200zł., za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz rodziny Państwa Kałużnych z Podpakula, jako pomoc po pożarze ich domu.

 

 1. Wizyta duszpasterska:

Wtorek od godz. 9.00 1ks. –Chutcze Grondy, od godz. 14.00 1ks.- ul. Kościelna                 i Przechodnia

Środa od godz. 9.00 2 ks. – Aleksandrówka, Chutcze Nowe i Chutcze Stare.

Czwartek od godz. 9.00 1ks. – Serniawy i Kol. Serniawy, od godz. 15.00 1ks.- ul. Stodoły

Piątek od godz. 9.00 2ks. – Malinówka, Łowcza, Łowcza Kol., Borowa

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Teodora Sękowska – Zastawnik l. 70 i Stanisław Świątek l.97, jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek …

 

 1. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.