ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI , jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

 

 1. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte z poświęceniem kredy i kadzidła w porządku niedzielnym. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Po Mszy Św. o godz. 11.30 jak co roku ulicami Sawina przejdzie Orszak Trzech Króli. Trasa orszaku ul.: Kościelna, Kątek, Chutecka, Brzeska zakończenie na placu przykościelnym. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Msza Św. i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

 

 1. Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Porządek odwiedzin duszpasterskich, w tym tygodniu:

Poniedziałek od godz. 9.00 – 2ks. Bachus, od 15.00 – 2ks. ul. Zastawie i Klitne

Wtorek od godz. 9.00 – 1ks. Kol. Łowcza, od 14.00 –2ks. – ul. Lubelska i Koziogórska        Środa od godz. 9.00 – 2ks. – Łowcza i Malinówka

Czwartek od godz. 14.00 – 2ks. ul. Wygon

Sobota od godz. 9.00 – 2ks.  – Os. Słoneczne

 

 1. Tygodnik N. jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. 9. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

 1. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny rok Pański dla nas wszystkich będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Stefan Dmitruk l. 79 i +Jarosław Przybysz l.38.

Pomódlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek…