SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
  i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

 1. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na rzecz M.S.D. w Lublinie.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. oraz Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Martyna i Barbara Stopa, Bożena Tokarska za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać..

 

 1. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na zapłatę rachunku za ogrzewanie kościoła.

 

 1. Otrzymaliśmy pozwolenie na wycięcie kilku drzew na cmentarzu. Jutro o godz. 8.00 przyjadą panowie do wycinki drzew, zapraszamy do pomocy przy wynoszeniu gałęzi, gdyby ktoś potrzebował drewna do opału będzie możliwość zabrania z cmentarza.

 

Zapowiedzi: Mateusz Kloc kaw. z Chełma par. św. Kazimierza i Elwira Kaleta panna z Chutcza par. tut. zap. – II

 

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 .