SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

 

 1. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 

 1. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W I piątek Msze w. o godz. 7.30 i 18.00. W I sobotę miesiąca Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 8.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze św. z poświęceniem kopru o godz. 8.30, 10.00, 12.00 suma i 17.00. Nie ma mszy w kaplicach. Suma odpustowa o godz. 12.00. Prosimy Radę Duszpasterską o zorganizowanie procesji. Przed sumą odpustową o 11.40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, intencje można składać lub zapisywać od dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii. Uroczystość poprzedzi triduum. Program na plakacie obok. Msza św. na cmentarzu w sobotę o godz. 17.00, o 16.30 koronka za zmarłych, kartki wspominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy śmieci wyrzucać w wyznaczone miejsca. Przypominamy o uiszczaniu opłat rocznych na wywóz śmieci, a także o opłatach pokładnego po upływie 20 lat, aby zachować prawo do dysponowania miejscem pochówku osób bliskich zmarłych. Prosimy też o umieszczenie czytelnych napisów na grobach i miejscach zarezerwowanych.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.
 2. Kościół sprzątały Panie: Krystyna Błaszczuk, Anna Błaszczuk, Bożena Sobolewska z córką Magdaleną za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 3. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, i za of. bezim. na figurę MB Fatimskiej i of. złożoną przez P. Czesławę Błaszczuk na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Adam Żukowski kaw. z Kaniego par. św. Piotra i Pawła w Kaniem i Małgorzata Zych panna  z Sawina par. tut. zap. – II.

Jarosław Rocki kaw. z Serniaw par. tut. i Ilona Krzak panna z Janowa Lubelskiego par. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lub. zap. – I

Michał Rafał Stachal kaw. z Chełma par. św. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie i Klaudia Berenika Kobus panna z Petryłowa par. tut. zap. – I.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów ;
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów ;
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.