PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

 

 1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.

 

 1. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce.

 

 1. Msza św. zbiorowa i „Nabożeństwo Fatimskie” w przyszłą niedzielę 13 sierpnia o godz. 17.00.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P.: Alicja Płocienniak, Maria i Kinga Łopąg, Renata i Bogusław Zielińscy, za sprzątanie dziękujemy.Bóg zapłać. P. Marioli Czerniej dziękujemy za stylową dekorację z kwiatów.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, i za of. bezimienne na figurę MB Fatimskiej i of. złożoną przez dzieci zm. Heleny Kondrackiej na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Jarosław Rocki kaw. z Serniaw par. tut. i Ilona Krzak panna z Janowa Lubelskiego par. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lub. zap. – II

Michał Rafał Stachal kaw. z Chełma par. św. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie i Klaudia Berenika Kobus panna z Petryłowa par. tut. zap. – II.

Rafał Gaj kaw. z Sawina par. tut. i Patrycja Pawluk panna z Łukówka par. św. Jana Chrzciciela w Uhrusku zap. – I.

 

 1. Wczoraj odbył się pogrzeb +Heleny Kondrackiej l. 89 z Bachusa. Dobry Jezu…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam :

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia ;
 • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.