PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 17 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne
  i roztropne.

 

 1. Korzystając z okazji, już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni TRIDUUM PASCHALNEGO miała piękną i godną oprawę. Mieszkańcom ul. Podgrabowej za dekorację kościoła „ Ciemnicę” i „ Grób Pański”, ks. Tomkowi, służbie liturgicznej młodzieży za przygotowanie wszystkich liturgii i piękne służenie przy ołtarzu, panom strażakom wszystkim biorącym udział w procesji rezurekcyjnej, wszystkim adorującym Najświętszy Sakrament za modlitwę, panu Adrianowi za prowadzenie śpiewu, państwu kościelnym za posługę i czuwanie. Bóg zapłać.

 

 1. Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego.

 

 1. Odpust w kaplicy w Petryłowie ku czci Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę, suma odpustowa o godz. 14.00.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N., są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Karolina Głąb, Wioletta i Kinga Kozdrój, Halina Jakimcio, Barbara i Regina Kloc, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. składane na tacę na różne cele w czasie triduum i świąt. Na kwiaty do „Grobu Pańskiego” of. złożyli: Krystyna Król, bezim., bezim., Stanisława Bisko. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Bartosz Pytka kaw. z Łuszczowa par. św. Barbary i Barbara Sawka panna z Łowczy par. tut. zap. – II

Sylwester Kalita kaw. z Wierzbicy par. MB Ostrobramskiej i Eliza Małecka panna z Wierzbicy par MB Ostrobramskiej pochodząca z Łowczy Kol. zap. – II

 

11.W Wielkim Tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Halinę Golus l. 64. Wieczny odpoczynek…