PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.” Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie. Ofiary zebrane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Wielkopostne Dzieło Pomocy „ Jałmużna Wielkopostna.”

 

 1. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.00(dzieci szkolne) i 17.30 (dorośli) celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 16.30 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

 

 1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

 1. Od dzisiaj można składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”, w tym roku dekorację świąteczną i Grób Pański przygotowują mieszkańcy ul.: Podgrabowej, Polnej i Pod Borkiem.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali: Dorota Łopąg, Emilia i Marian Dyczkowscy, Anna Bebko, Mirosław i Damian Zalewscy za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyły P. Halina Rękas i Grażyna Grudzień, złożono też dwie of. na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Czesław Kierepka l.57 i Zdzisława Szelachowska l. 82. Wieczny odpoczynek…