PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym

charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Dekorację świąteczną kościoła i szopkę bożonarodzeniową w tym roku przygotują mieszkańcy Malinówki i ul. Klitne i Zastawie.

 

 1. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

 

 1. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w środy o godz. 6.30 i w soboty o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Na Roraty przynosimy świece i lampiony.

 

 1. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

 1. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

 

 1. W I czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.

 

 1. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00 w kaplicach: Petryłów 11.00 zaś w Chutczu 15.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 2. Tygodniki N. i G.N., kalendarze i świece „Caritas” są do nabycia w zakrystii.

11 . Kościół sprzątały P.: Kazimiera Bebko, Aniela Mazurek, Janina Misiura za sprzątanie i dekorację adwentową naszego kościoła  dziękujemy. Bóg zapłać. 12. O sprzątanie kościoła prosimy  kolejne rodziny z ul. Ogrodowej.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę . Dziękujemy też za of. bezim. na ogrzewanie kościoła i of. bezim. na kostkę na cmentarzu . Bóg zapłać.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę 10 XII. Rekolekcje wygłosi O, Mariusz Płuciennik z Zakonu O. Karmelitów z Krakowa. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej .

 

 1. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej od dzisiaj do rodzin naszej parafii będą przynosili poświęcony opłatek. Ofiary składane z racji opłatka są przeznaczone na zakup cyfrowych organów do naszego kościoła. Koszt organów 39500zł. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Radnych.

 

 1. Dzisiaj wbory do rady duszpasterskiej. Na kartkach piszemy imię i nazwisko dwóch osób znajdujących się na liście zgłoszonych kandydatów do rady duszpasterskiej. urny wyborcze i kartki do głosowania są na bocznych ołtarzach.