PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

 1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

 1. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Prosimy też o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjąć Komunię Św.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.

 

 1. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. W czasie Mszy Św. o godz. 11.30 uroczyste przejście z palmami ulicami: Brzeską, Przechodnią i Kościelną. Zapraszamy dzieci i młodzież. Po Mszy św. konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Droga Krzyżowa ulicami: Kościelną, Rynek, Brzeską, Wygon i zakończenie na cmentarzu dzisiaj o godz. 17.00. po Mszy Św. wieczorowej. Informujemy że, gorzkie żale o godz. 15.30,   a Msza Św.  wieczorowa o godz. 16.00.

 

 1. Nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę i za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Paweł Żmuda kaw. z Brzeziny par. Wniebowzięcia NMP w Puchaczowie i Justyna Woś panna z Łowczy par. tut. zap.- II

 

Kamil Wójtowicz kaw. z Rozkopaczewa par. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Monika Płocieniak panna z Sawina par. tut. zap. – I

 

Łukasz Wypych kaw. z Lublina par. Św. Jadwigi Królowej i Kamila Sobolewska panna z Sawina par. tut. zap. I

 

 1. W minionym tyg. odeszła do wieczności + Stanisława Kaczan l.89. Wieczny odpoczynek…