PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię.
 1. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana
  i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
 1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30.
 1. Rocznica Pierwszej Komunii dzieci klas IV w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców w sobotę o godz. 9.00.
 1. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu dzisiaj o godz. 14.00.
 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła oraz za koszenie trawy na placu przykościelnym.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.
 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę . Na potrzeby parafii of. złożyli: Nowożeńcy, Wacław Wiadrowski, rodzina Terleckich. Na zakupienie figurki MB Fatimskiej ofiary złożyli P. Mariola Czerniej i  bezim. .  Bóg zapłać. Gdyby ktoś chciał stać się fundatorem figurki MB Fatimskiej może się nim stać składając ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę po Mszach Św. P. Tadeusz Misiura wykonał gratisowo podstawę do noszenia figurki MB Fatimskiej za co składamy mu serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 1. Zapowiedzi: Adrian Łopąg kaw z Sawina par. tut. i Justyna Łazarz panna ze Srebrzyszcza par. Św. Ducha w Chełmie zap. – I.

11.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Eliza Małecka i Sezer  DAGLI. Pomódlmy się  w ich intencji.