PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

 

 1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń
  i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Jolanta Jurczak, Anna Łobaczuk, Magdalena Mazurek, za sprzątanie i ofiarowane kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 5. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożył P. Jan Sawka. Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek przekazaliśmy P. Halinie Wanarskiej ofiarę zebraną w ubiegłą niedzielę do puszek. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu P. Haliny serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Stanisław Misiura l.61 i Czesław Kuśmierczuk l. 80. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).