NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy jednego Boga w trzech Osobach.  Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

 1. Nabożeństwo Fatimskie z Mszą Św. zbiorową, z procesją różańcową i błogosławieństwem we wtorek 13 czerwca o godz. 19.00. Przynieśmy ze sobą lampiony.

 

 1. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas.Taca przeznaczona jest na „Centrum J.P. II.
 2. W Boże Ciało Msze Święte w kościele o godz. 8.30, 10.00, 17.00, w kaplicach o godz. 8.30. Uroczysta procesja ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, udekorujmy domy na trasie procesji, Panów Strażaków prosimy o udział w procesji i zapewnienie bezpieczeństwa, dziewczynki komunijne i młodsze prosimy o sypanie kwiatków( próba w środę o 18.30), chłopców komunijnych i dzieci zapraszamy do niesienia różańca i poduszeczek, młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia chorągwi i feretronów. Nad całością czuwa Rada Duszpasterska. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Jan Tadyniewicz, który jako kleryk wielokrotnie odwiedzał naszą parafię, a po Mszy Św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

 

 1. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Procesję organizują w piątek wierni gromadzący się na modlitwie w Petryłowie, a w sobotę wierni gromadzący się w Chutczu.

 

 1. W czerwcu codziennie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej w niedziele i święta o 16.30.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Aurelia Zając, Barbara Łopąg, Maria Dąbska i Beata Wanarska, za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła w środę i sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Na figurkę MB Fatimskiej of. złożyła rodzina Żuków. Bóg zapłać.

 

 1. ZAPOWIEDZI: Mateusz Wojciech Pytel kaw. z Wólki Petryłowskiej i Dominika Grzeszczuk panna z Łowczy Kolonia oboje par. tut. – zap. II

 

 1. W minionym tyg. odeszli do wieczności: + Wacława Balcerek l. 85, +Bronisława Pawluk l. 81 i +Leszek Pawluk l. 72,(małżeństwo), +Stefan Dudyk l. 64, +Krystyna Sękowska l. 70.  Pomódlmy się    w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

– 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach; odpust u Franciszkanów w Chełmie, suma o godz. 18.00.

 

– 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;

 

– 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” .