JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

 

 1. We wtorek, 20 czerwca, Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach i tęsknocie za rodzinną ziemią i za bliskimi.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała, codzienną Mszę Świętą o godz. 18.00 kończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Procesję przygotowują: w poniedziałek Łowcza i Malinówka, we wtorek Kozia Góra i Niwa, w środę Sawin. W czwartek zakończenie oktawy o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja ulicami: Brzeską, Przechodnią i Kościelną. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji, dzieci, młodzież                 i dorosłych o czynny udział w procesji tak jak to pięknie było w Boże Ciało, po procesji poświęcenie wianków.

 

 1. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

 1. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

 1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msze św. z racji zakończenia roku szkolnego: kl. III Gimnazjum w czwartek godz. 8.00, ZS w Sawinie piątek godz. 8.00, Szkoła Podstawowa w Petryłowie piątek godz. 9.00.

 

 1. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela,.To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością.

 

 1. Bierzmowanie młodzieży z gimnazjum w sobotę 24 czerwca o godz. 10.00. Sakramentu bierzmowania udzieli J.E. Ks. Bp Mieczysław Cisło. Spowiedź młodzieży i świadków w piątek godz. 16.00.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół w środę i sobotę sprzątali: Elżbieta Kiszowara, Maria i Andrzej Kloc, Maria Sawka za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pan Roman Jakubowicz wykonał prace naprawcze tynków wewnątrz i na zewnątrz kościoła, za solidną i dokładną pracę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. ZAPOWIEDZI: Łukasz Tadeusz Jaglewicz kaw. z Łowczy par. tut. i Paulina Frankowska panna z parafii MB Królowej Męczenników w Radulach – zap. I

 

 1. W tym tygodniu sakrament małżeństwa zawarli: Joanna Kostowska i Mateusz Celiński oraz Kamila Sobolewska i Łukasz Wypych, pomódlmy się za nowożeńców. Zdrowaś Maryjo…

 

 1. W minionym tyg. odszedł do wieczności: + Wiesław Gaj vel Demczuk l. 71 z Chutcza Pomódlmy się    w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który jest patronem katolickiej młodzieży.