DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj, 13 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

 

 1. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych . Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja.

 

 1. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych,
  o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

 1. Msza św. zbiorowa i „Nabożeństwo Fatimskie” dzisiaj o godz. 17.00.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali :

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Zielonej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na figurę MB Fatimskiej of. złożyła P. Leokadia Gałan,  na potrzeby parafii of. złożyli: bezim. , Monika i Krzysztof Suchoń , Wiesław Czarnecki, Agnieszka Siwek . Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Rafał Gaj kaw. z Sawina par. tut. i Patrycja Pawluk panna z Łukówka par. św. Jana Chrzciciela w Uhrusku zap. – II.

 

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Ilona Filipczuk i Krzysztof Jawornicki.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik;
 • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.