DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła, będących dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach: w Petryłowie 10.30, w Chutczu o 16.00.

 

  1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

  1. Rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła, i ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Brzeskiej.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

  1. Kancelaria parafialna od jutra będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.00, w soboty w godz. 8.00 – 9.00.

 

  1. ZAPOWIEDZI: Łukasz Tadeusz Jaglewicz kaw. z Łowczy par. tut. i Paulina Frankowska panna z parafii MB Królowej Męczenników w Radulach – zap. II

 

  1. W minionym tyg. odeszli do wieczności: + Burlik l. 94 +Hanna Omelko l. 59 Pomódlmy się    w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła.