DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Módlmy się o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

 1. Msza święta zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie w środę 13 września o godz. 19.00.

 

 1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

 

 1. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

 

 1. Tygodniki N. i G. N. i kalendarze maryjne są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Marta Skrzyńska, Elżbieta Sawicka, Elżbieta Kowalska za sprzątanie i środki czystości dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na organy w Petryłowie of. złożyli: 3 of. bezim., Janina i Marek Struscy , Halina i Roman Struscy. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Ariel Janusz Kozieja kaw. poch. z Hańska i Justyna Mil panna poch. z Malinówki oboje mieszkający w Meterik (Holandia) par. św. Faustyny Kowalskiej zap.- I

 

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Małgorzata Zych i Adam Żukowski dziękując im za kwiaty pomódlmy się w ich intencji…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;
 • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku .