DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj w czasie nabożeństwa różańcowego.

2. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

3. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W I piątek miesiąca msze św. o godz. 7.30 i 17.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, po Mszy Świętej o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem .

6. Tygodniki N., G. N. i Mały G.N są do nabycia w zakrystii.

7. Do sprzątania kościoła nie zgłosiła się żadna rodzina, prosimy ponownie rodziny z ul. Kościelnej o podjęcie troski o czystość naszej świątyni.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na organy w Petryłowie of. złożyli: Ludwik Pytel, Maria i Roman Kraszewscy i bezim. , na potrzeby parafii of. złożyła Jadwiga Kiszowara. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
4 X – św. Franciszek z Asyżu , stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła; w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek,
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.