DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele  w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy doroczny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

 

 1. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i Msza św. zbiorowa 13 X w piątek o godz. 18.00. Przynieśmy lampiony. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17.30.

 

 1. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

 

 1. Tygodniki N., G. N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P: Elżbieta Stefaniak, Alicja Kędzierawska, Wioleta Kowalska, za sprzątanie i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na organy w Petryłowie of. złożyli: Iwona   i Marian Kraszewscy, na kostkę  of.  złożyli: Sabina i Wacław Wiadrowscy, bezim., Zbigniew Kaniewski , bezim., Elżbieta Steć, Teresa Nowosad, bezim.. Bóg zapłać.

 

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Justyna Mil i Ariel Kozieja. Pomódlmy się w ich intencji. Zdrowaś Maryjo…

 

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności + Zygfryd Kendzierawski l. 90 z Wólki Petryłowskiej i + Franciszek Błaszczuk l. 73 z Sawina, jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Polećmy ich dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka ;
 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich .