DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy
  o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

 

 1. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00.

 

 1. W piątek 1 września, przypada 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

 

 1. Msza św. w lesie na Podchyliniu w intencji poległych i zmarłych, a także żyjących żołnierzy I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P.: Urszula i Bożena Książek, Jadwiga i Józef Struscy, Teresa Borowska, za sprzątanie i of . dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na potrzeby parafii, na figurę MB Fatimskiej of. złożyli: Lucyna i Kazimierz Steć , Maria i Ryszard Sawka  i bezim.  Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Marzena Gałan l. 56 z Sawina, pomódlmy się o Boże miłosierdzie dla niej. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
  i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
 • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka.