DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

 

 1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

 1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”. Taca w przyszłą niedzielę na misje, zbiórka ofiar do puszek na „ Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego”

 

 1. Kartki wspominkowe na wyznaczone dni modlitwy za zmarłych są wyłożone na bocznym ołtarzu.

 

 1. Tygodniki N., G. N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze). Na kostkę of. złożyli: Helena Sawka,  bezim., Piotr Urbanowicz, Henryka Szpakowska-Jerzak z W-wy ,  bezim.,  bezim., bezim, .  P. Piotrowi Wojciechowskiemu dziękujemy za wywiezienie ziemi z cmentarza. Bóg zapłać. Prace przy układaniu chodnika na cmentarzu zostały zakończone. Ułożyliśmy 275 mkw chodnika. Mamy jeszcze tylko zapłacić za kostkę. Usilnie prosimy o nie stawianie ławeczek na cmentarzu przy głównych alejkach.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców;
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria);
 • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;

21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich .