DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

 1. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. W naszej parafii dożynki Gminno-Parafialne w przyszłą niedzielę 27 sierpnia. Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.30. Będziemy prosić Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

 

 1. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

 

 1. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

 1. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze Święte w naszej parafii o godz. 9.00          i 18.00.

 

 1. Zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w czasie nawałnic, które tydzień temu przeszły nad zachodnią Polską dzisiaj po Mszach Św.

 

 1. Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Anna Koszuk, Urszula Paliwoda, Beata i Klara Strehlow, Krystyna Uryn, Anna Miazio, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Anna Surma i Patryk Ogonowski.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Jan Kojder l. 71. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).