DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne i do puszek na PDDM.

 

  1. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

  1. Kartki wspominkowe na wyznaczone dni modlitwy za zmarłych są wyłożone na bocznym ołtarzu. Prosimy o czytelne wypisywanie imion swoich zmarłych.

 

  1. Tygodniki N., G. N. są do nabycia w zakrystii.

 

  1. Kościół sprzątali: Joanna, Paulina, Jarosław i Michał Błaszczuk, za sprzątanie w poniedziałek i sobotę, grabienie liści i piękne bukiety serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na potrzeby misji. Na kostkę of. złożyli: bezim., Mariusz i Beata Omelko, Anna Kostecka , Antonina i Bronisław Szczablewscy, Katarzyna i Dariusz Siwek, bezim., bezim., Kazimierz Steć , bezim., bezim.  . Bóg zapłać.