DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 

 1. Msza św. w lesie na Podchyliniu w intencji poległych i zmarłych, a także żyjących żołnierzy I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Sawinie o godz. 8.00, w Petryłowie o godz. 9.00, zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

 

 1. Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 18.00.

 

 1. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. z błogosławieństwem ziarna siewnego w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o 16.00. W tym dniu w kościołach naszej Ojczyzny zostanie ponowiony AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

 

 1. W Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej uroczystości odpustowe rozpoczną się w czwartek 7IX o godz. 16.00, suma pontyfikalna w piątek 8IX o godz. 11.30. Szczegółowy program uroczystości na plakacie w gablocie. Zwyczajem lat ubiegłych wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na Górę Chełmską w piątek o godz. 5.30.

 

 1. Tygodniki N. i G. N oraz Mały G.N. i kalendarze maryjne są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P.: Irena i Roman Jakubowicz, Brygida Gałan, Katarzyna Abramik dziękujemy im za sprzątanie a mieszkańcom bloku  dziękujemy za kwiaty. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożyła P. Grażyna Kędzierawska.  Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : +Tadeusz Rymczuk l. 64 z Sawina, +Kazimiera Białas l.84 z Chełma, Kazimiera Sajek l. 88 z Petryłowa pomódlmy się o Boże miłosierdzie dla nich. Wieczny odpoczynek…