DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” dzisiaj po mszach św.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września ( poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, prośmy Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 

 1. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podziękujmy też Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 

 1. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas organizacje katolickie, Szkolne Koło Caritas, KSM, Liturgiczna Służba Ołtarza, ciągle mamy nadzieję na powstanie scholi. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

 1. Tygodniki N. i G. N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Wiesława Kostowska, Anna Dondalska, Elżbieta Duda i Roman Kowalski za sprzątanie, of. i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Kościelnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii of. złożył Legion Maryi.  Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Ariel Janusz Kozieja kaw. poch. z Hańska i Justyna Mil panna poch. z Malinówki oboje mieszkający w Meterik (Holandia) par. św. Faustyny Kowalskiej zap.- II

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Józef Mroczek z Sawina l.65. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon, kapłan koreański, św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej .