DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 23 kwietnia 2017

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy patronalne święto CARITAS, ofiary zbierane po Mszach Św. do puszek przeznaczone są dla chrześcijan w Syrii, szczególnie w Aleppo.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy wstydzić się Ewangelii i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.

 

 1. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

 

 1. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

 1. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

 1. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

 

 1. Dzisiaj odpust w kaplicy w Petryłowie. Suma odpustowa o godz. 14.00.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Michał Godzisz kaw. z Chełma par. Św. Trójcy i Katarzyna Maria Kubiak panna z Sawina par. tut. zap. – I.

 

13.W tym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Wosk z Chutcza l. 86. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 10.00. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…