DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

 

 1. W tym tygodniu adwentowa Msza Święta roratna w środę o godz. 6.30 i w sobotę o godz. 17.30. ( opóźnienie ze względu na spowiedź w sąsiednich parafiach). Na Roraty przynosimy lampiony.

 

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 

 1. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 

 1. W sobotę, 16 grudnia początek Nowenny do Bożego Narodzenia po Mszy roratnej, w niedzielę nowenna o godz. 16.40.

 

 1. Tygodniki N. i G.N., kalendarze i świece „Caritas” są do nabycia w zakrystii.

 

6 . Kościół sprzątały P.: Stanisław Bejda z wnuczkiem Kubą, Łucja Kondziela, Krystyna Romaniuk  za sprzątanie  dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę . Na kostkę na cmentarzu of złożyli: Zbarachewicz Ryszard , Kraszewski Roman i na śmieci , bezim. , bezim.  . Na organy z racji opłatka  wierni z ul.: Kątek, Ogrodowej i Rynek ,ul.: Krótka i Laski , P. Kazimierz Felczyński ofiarował  i  przywiózł z Gdańska ekran LED do kaplicy w Chutczu,    P. Łubkowscy ofiarowali lampy LED do kościoła, a P. Tadeusz Chlebio je zamontował. Za wszystkie ofiary i dary oraz wykonane prace  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od dzisiaj 10 XII do 12XII. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej .

 

 1. Zapowiedzi: Jarosław Myszura kaw. z Teresina par. św. Michała Arch. w Wojsławicach i Wioleta Kowalska panna z Sawina par. tut. zap. I.

 

 1. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i AGD(np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, telefony, radia itp.) potrwa do 14 grudnia do godz. 9.30. Sprzęt zostawiamy na parkingu przy plebanii. Zostawiając zużyty sprzęt wspieramy misje.
 2. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Helena Misiura-Książek l. 91. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek …
 3. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja , dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.