CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

  1. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00

 

  1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

  1. Droga Krzyżowa ulicami: Kościelną, Rynek, Brzeską, Wygon i zakończenie na cmentarzu w przyszłą niedzielę 2 IV o godz. 17.00. po Mszy Św. wieczorowej. Prosimy Panów strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom drogi krzyżowej. Informujemy że, gorzkie żale w przyszłą niedzielę o godz. 15.30, a Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00.

 

  1. Przypominamy, że wraz ze zmianą czasu od jutra Msze Św. wieczorowe w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18.00, a w kancelarii oczekujemy w godz. 16.30 – 17.30 .

 

  1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

  1. Kościół sprzątali P. Dorota i Andrzej Dmitruk, Katarzyna Mazurek: za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

  1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „Grobu Pańskiego” of. złożyli: bezim., Aleksander Książek, Teresa Fidler, bezim., Danuta Chlebio, bezim., Eugeniusz Szwed, Roman Kowalski, za wycinkę drzewa na cmentarzu Stefania Gaj . Bóg zapłać.