CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
  w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie

i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św.

 

 1. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30.

 

 1. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30.

 

 1. Zbiórka ofiar do puszki na fundusz „ Wakacyjnego Dzieła Pomocy – Nadzieja Radości”dzisiaj po Mszach Św.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Pierwsza Komunia dzieci klas III w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców i rodzin w piątek o godz. 16.00.

 

 1. Odpust ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu w przyszłą niedzielę 14 maja o godz. 14.00. Wierni gromadzący się tam na modlitwie serdecznie zapraszają.

 

9.Przedstawicieli poszczególnych miejscowości prosimy o zgłaszanie propozycji terminów poświęcenia pól w ich miejscowościach.

 

 1. Tygodniki katolickie N. i G.N. są do nabycia w zakrystii. W „Niedzieli” jest artykuł                   z uroczystości pogrzebowych ks. Kanonika.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Elżbieta Sowa, Maria Sieciechowicz, Małgorzata Jaglewicz, za sprzątanie i of. . dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 12. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych..

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę . Na potrzeby parafii of. złożyli: Nowożeńcy , bezim. Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi:

Mateusz Celiński kaw. pochodzący z Bukowy Wielkiej i Joanna Kostowska panna pochodząca       z Sawina oboje mieszkający w Warszawie par. św. Franciszka z Asyżu zap. – II.

 

15.Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Monika Płocieniak i Kamil Wójtowicz pomódlmy się    w ich intencji.