CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 stycznia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 

 1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach w Petryłowie o godz. 11.00 w Chutczu o godz. 15.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

 1. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie zakony kontemplacyjne..

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00 W piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. W sobotę Msza Św. o godz. 17.00. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. a także gromnice są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali: Renata i Mieczysław Kondziela, Renata Hryciuk i Tadeusz Król, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę.

 

 1. ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone jako pomoc dla P. Haliny Wanarskiej w remoncie mieszkania po wybuchu gazu.

 

 1. Nauki przed małżeńskie rozpoczną się w przyszłą niedzielę po Mszy o 17.00

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Edward Łubkowski l. 79 i Helena Mazurek l. 85. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);