CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                         24 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

 

 1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Dzisiaj Msze Święte w adwentowym fiolecie będą sprawowane o godz. 11.30 i 15.00, w kaplicach o godz. 10.00. Msza Św. zbiorowa za zmarłych od wigilii 2016r. do wigilii 2017r. o godz. 15.00. Nowenna do Bożego Narodzenia dzisiaj o godz. 14.40.

 

 1. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

 

 1. Pasterka w kościele o godz. 24.00, w Petryłowie o godz. 22.00.Taca z pasterki na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. Msze Św. jutro w Boże Narodzenie w porządku niedzielnym, we wtorek w święto św. Szczepana Msze Św. z poświęceniem owsa również w porządku niedzielnym, taca na rzecz KUL, w środę w święto św. Jana Ap. i Ew. Msze Św. z podawaniem wiernym poświęconego wina o godz. 9.00 i 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.

 

 1. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

 

 1. Tygodniki N. i G.N., Mały G.N., kalendarze są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Halina Zagajewska, Zofia Płócienniak, Zofia Wachulska, Angelika Pasztelan, za sprzątanie i of. dziękujemy, Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kostkę na cmentarzu of. złożył P. Tadeusz Król. Na organy z racji opłatka wierni z Petryłowa złożyli, na organy bezim., Ścieślicki Tomasz, Ewa i Stanisław Chlebio, Marian Miazio, Zdzisław Kałużny, Zdzisław Majówka, bezim. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 12. Zapowiedzi: Jarosław Rybaczuk cyw. zw. z Łowcza Kol. par. tut. i Monika Rybaczuk-Iwko cyw. zw. z Pławanic par. Św. Michała Arch. w Kamieniu – II.

 

13.Wizyta duszpasterska:

czwartek od godz. 9.00 – 2ks. Petryłów i Wólka Petryłowska

piątek od godz. 9.00 – 2ks. Niwa i Kozia Góra

sobota od godz. 9.00 – 2ks. ul. Chełmska i Topolowa

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności +Katarzyna Kendzierawska l. 90 i Tadeusz Zdunkowski l. 61. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek …