11 grudnia 2023

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam
  o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Od czwartku trwa nowenna przygotowująca nas do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którą odmawiamy po Mszy Św. wieczorowej. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach Św. przed Najświętszym Sakramentem  odmawiając Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana uznamy Jego panowanie w nas, w naszej Ojczyźnie        i Świecie.

 

 1. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

 

 1. 4. Tygodniki katolickie N. i G.N. oraz kalendarze maryjne są do nabycia w zakrystii.

 

 1. 5. Kościół sprzątały P: Barbara Mazurek, Barbara Kulawczuk, Zofia Polak, Małgorzata Gawryszek i Renata Terlecka za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 6. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.

 

 1. 7. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę na budownictwo sakralne. Bóg zapłać.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłego Zbigniewa Abramowicza l. 56 z Sawina. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia;
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
 • 19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.