TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30 w naszym kościele parafialnym.

 

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom                     i misjonarzom, a ofiary składane do puszki są przeznaczone na „ Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na bocznym ołtarzu naszej świątyni wystawione zostały koperty i specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej. (Wypominki nie będą dostarczane do domów). Prosimy też o zachowanie czystości w czasie robienia porządków na grobach zmarłych. Prosimy o segregowanie śmieci i wyrzucanie szkła i plastiku do kontenerów, śmieci z liści i trawy w wyznaczonych miejscach.

 

  1. Prasa katolicka N. i G.N. i Mały G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

  1. Kościół sprzątały Panie: Alina Dyczkowska, Elżbieta Kozak i Beata Olech, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.

 

  1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę na potrzeby misji, na potrzeby parafii of. złożyła P. Stanisława Kędzierawska.   Bóg zapłać.

 

 

  1. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

 

 

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.