TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może wykorzystajmy go na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

 

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”.Dlatego w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

 1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 

 1. Roraty w środę o godz. 6.30., w sobotę o godz. 17.00.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny.

 

 1. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

 

 1. Nowenna do Dzieciątka Jezus rozpocznie się w piątek 16 grudnia, a zakończy 24 grudnia i będzie śpiewana w dni powszednie po Mszy Św. wieczorowej, w niedzielę o 16.40. Zapraszamy.

 

 1. 8. Prasę katolicką N. i G.N., i świece Caritas można nabyć w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Elżbieta Uryn, Grażyna Młynarczyk, Paulina Sołoducha, za sprzątanie, of. i środki czystości dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne  rodziny z ul. Stodoły.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Z racji opłatka na potrzeby parafii of. złożyli mieszkańcy ul.: Stodoły, Rynek, Kątek i Ogrodowej, Krótkiej i Laski, Zielonej, Malinówki. Bóg zapłać.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).