SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 16.30, w czasie nabożeństwa zmiana tajemnic różańcowych. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.30 po wieczornej Eucharystii.

 

 1. 2. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

 

 1. 3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz. 9.00      i 18.00w kaplicach o godz. 11.00,podczas Eucharystii o godz. 9.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, a także   będziemy modlić się w intencji strażaków        i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju
  i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. 3 maja odpust w parafii Staw, suma odpustowa o godz. 12.00.

 

 1. 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
Msza Św. zbiorowa do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00. W piątek Msze Św. o godz. 7.30     i 18.00. W I sobotę Msza Św. o godz. 18.00.

 

 1. 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą
  niedzielę. Odpusty: w Podgórzu, w Rudzie Hucie i parafii Rozesłania Apostołów w Chełmie.

 

 1. 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. 7. Kościół sprzątali: Jolanta Kierepka i Stanisław Chlebio, za sprzątanie i of. zł dziękujemy.

 

 1. 8. O sprzątanie k-ła prosimy rodziny z ul. Koziogórskiej.

 

 1. 9. Dziękujemy za ofiary złażone dzisiaj na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyli jubilaci P. Albina i Zdzisław Kałużni , nowożeńcy P. Dagmara i Kamil . Bóg zapłać.

 

 1. 10. Tydzień temu przeżywaliśmy nabożeństwo drogi światła, za przygotowanie ognisk wyznaczających kolejne spotkania, czytanie rozważań, za wspólną modlitwę dziękujemy. Mieszkańcom Os. Słonecznego dziękujemy za przygotowanie ogniska na zakończenie nabożeństwa, za ciepłą herbatę, kiełbasę i ciasto – Bog zapłać.

 

 1. 11. Archidiecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik z racji Roku Miłosierdzia, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik odbędzie się 11 czerwca 2016r. Wyjazd o godz. 4.00. Koszt ok. 70zł. zapisy jeszcze przez najbliższy tydzień.
 2. 12. Zapowiedzi: Michał Przemysław Juzwuk kaw. z Białej Podlaskiej par. bł. Honorata i Ewelina Biniaś panna z Sawina par. tut. – zap. I

 

 1. 13. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Dziękując nowożeńcom za kwiaty do k-ła ,pomódlmy się za Dagmarę i Kamila…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła ;
 • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków ;

6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.