ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak to tradycyjnie określamy. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.

 

 1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 30 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

 

 1. Jutro 27 XII święto św. Jana Apostoła. Msze Św. z podawaniem wiernym poświęconego wina o godz. 9.00 i 17.00. Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu, wyjątkowo w piątek 30 grudnia, w liturgii czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Jest to dobry dzień by modlić się o świętość naszych rodzin.

 

 1. Msza Św. i nabożeństwo z racji zakończenia roku kalendarzowego w sobotę 31 XII godz. 17.00.

 

 1. Porządek odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą w tym tygodniu:

 

Wtorek od godz. 11.00 – 2ks. – ul. Polna, Podgrabowa i Pod Borkiem.

Środa od godz. 9.00 – 2ks. – Aleksandrówka i Chutcze

Czwartek od godz. 9.00 – 2ks. – Niwa i Kozia Góra

Piątek od godz. 9.00 – 2ks. – Petryłów i Wólka Petryłowska

Sobota od godz. 9.00 – 2ks.  – ul. Chutecka

 

 1. Ofiarodawcom darów żywnościowych i Paniom, które przygotowały i dostarczyły paczki osobom potrzebującym przed świętami serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. Prasę katolicką N.( z kalendarzem) i G.N., można  nabyć w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P.: Renata Królikowska, Beata Siarnik, Dorota i Andrzej Gmitruk, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. 10. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne  rodziny z ul. Stodoły i I Korpusu Pancernego.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone w czasie świąt na tacę. Na potrzeby parafii of. złożyli: Tomasz Ścieślicki i Agnieszka Mroczek. Bóg zapłać.

 

 1. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.