PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 28 marca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania, do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

 

  1. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego,  w sobotę do Najświętszego Serca NMP.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i patronalne święto Caritas. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Caritas”. Od Wielkiego Piątku trwamy w nowennie przed tą niedzielą – zachęcamy więc do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie nasze przygotowanie do tego święta. Koronkę odmawiamy wspólnie przed Mszą Świętą wieczorową. Zapraszamy też na uroczystości odpustowe do Petryłowa.

 

  1. Prasa katolicka N., G.N. jest do nabycia w zakrystii.

 

  1. Na święta kościół sprzątali: Grażyna Korneluk, Alina i Mateusz Dziwulscy, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie naszej świątyni prosimy kolejne rodziny z ul. Lubelskiej.

 

  1. Mieszkańcom ulic Kozigórskiej i Lubelskiej dziękujemy za wykonanie dekoracji świątecznej kościoła w tym pięknego „grobu pańskiego”.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie świąt na różne cele i na kwiaty do „grobu pańskiego”. Bóg zapłać.

 

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Jego łaski. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

„Nie bójcie się!” – słowa, które w poranek wielkanocny usłyszały niewiasty, dziś skierowane są do nas. Są wezwaniem do porzucenia lęku i bojaźni oraz podjęcia misji apostołowania, że Jezus żyje
i działa wśród nas. On sam będzie nas w tym dziele wspierał swoim błogosławieństwem.