PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie.

 

  1. 2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 4 grudnia. Program rekolekcji na plakacie. Dekorację świąteczną i szopkę przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Nowoprojektowanej.

 

  1. 3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszą roratnią. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w środy o godz. 6.30 i w soboty o godz. 17.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00. w I sobotę Msza Św. o godz. 17.00.

 

  1. 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli przedstawiciele Rady Duszpasterskiej dostarczą do rodzin naszej parafii poświęcony opłatek. Będzie też możliwość uiszczania u nich opłaty na rok 2017 i (zaległości za rok 2016) w kwocie 10zł za rok na wywóz śmieci z cmentarza przez rodziny, które są dysponentami grobów Wpłaty można dokonywać też w kancelarii parafialnej.

 

  1. 7. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G.N. oraz kalendarze maryjne można nabyć w zakrystii.

 

  1. 8. P. Marioli Czerniej dziękujemy za piękną dekorację adwentową kościoła.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Stodoły.

 

  1. 10. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Na potrzeby parafii of. złożyli: Katarzyna i Wojciech Wójtowicz , bezim. i bezim. . Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra,

3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita,