PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

 1. Droga krzyżowa ulicami Sawina dzisiaj po Mszy Św. wieczorowej ok. godz. 16.30.

 

 1. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

 

 1. Dziś zapraszamy na godz. 15.30 na nabożeństwo gorzkich żali, natomiast w piątek na drogę krzyżową:

–  dzieci na godz. 16.00

–  dorosłych na godz. 17.30

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 11.30 ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy. Po Mszy Św. konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.

 

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy rodziny z ul. Objazdowej.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „Grobu Pańskiego” of. złożyli: Teresa Fidler 25zł, Maria Błaszczuk 50zł, Zofia Mazur 50zł, Marianna Siwek 20zł, bezim. 20zł, bezim. 20zł.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Henryk Śniegucki l.87 z Koziej Góry. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek …

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 

 • 19 III – św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zleconą mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego.