PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 24 kwietnia 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
  W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
  i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

 

 1. Nabożeństwo „Drogi Światła” ulicami Sawina dzisiaj o godz. 20.00. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony.

 

 1. Zachęcamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego

i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 18.30 po wieczornej Mszy Świętej, w niedziele i święta o godz. 16.30 będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

 

 1. Rejestracja dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych dzisiaj w godz. 10.00-16.00 w Zespole Szkół w Sawinie.

 

 1. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Kościół sprzątały panie: Ewa Misiura, Irena Szpakowska, Danuta Steć, Anna Przybylska. Za sprzątanie, of. i kwiaty dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy kolejne rodziny z Niwy.

 

 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik z racji Roku Miłosierdzia, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik odbędzie się 11 czerwca 2016r. Uroczysta Eucharystia w Bazylice Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w Centrum Nie lękajcie się o godz. 15.00. Zapisy na pielgrzymkę do 3 maja po Mszach Św. lub w kancelarii.

 

 1. Zapowiedzi: Marcin Emil Chomontowski kaw. z Sobiboru par. św. Jana Jałmużnika w Orchówku i Danuta Maria Grad panna z Sawina par. tut. zap. – II.

 

 1. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłego Bogdana Redko z Bachusa, który przeżył l. 81 polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;
 • 29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.