OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy
  w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży tzw. Msza rozesłania pod przewodnictwem papieża.

 

 1. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

 1. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W I czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego z modlitwą  za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania o godz. 18.00. W I piątek  Msza Święta wotywna o Bożym Sercu o godz. 7.30. W I sobotę nabożeństwo o Niepokalanym sercu NMP po Mszy Św. wieczorowej.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte z poświęceniem kopru o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. (Szczegółowy program na plakacie).

 

 1. Młodzież Oazowa od najbliższego piątku przez dwa tygodnie będzie przeżywała w naszej parafii rekolekcje. Młodzi będą zakwaterowani w szkole, Msze Św. będą w naszym kościele. Prosimy życzliwe przyjęcie tej młodzieży, można też wesprzeć młodzież ofiarowując produkty żywnościowe (owoce, warzywa i inne produkty). Produkty dostarczamy do kuchni w szkole.
 2. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 3. Kościół sprzątali: Krystyna Bebko, Teresa Sawka, Monika Libera, Maria i Witold Bartosz z dziećmi, za sprzątanie serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 5. Zapowiedzi: Mateusz Nadolski kaw. z Darlington ( Wielka Brytania) pochodzący z Sawina i Ewelina Elżbieta Kurpas panna z Darlington pochodząca z Katowic zap. – II

Piotr Paweł Rzesiowski kaw. z Sawina i Karolina Filipowicz panna z Sawina oboje par. tut. zap. – II

Kamil Piotr Mazurek kaw. z Sawina par. tut. i Katarzyna Pleskot panna z Wierzbicy par. MB Ostrobramskiej w Wierzbicy zap. – I

 1. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. W piątek sakrament małżeństwa zawarli Paulina Kurek i Artur Czuba pomódlmy się w ich intencji… Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych: Krystyna Dzieńkowska l. 72, Roman Bejda l. 77 i Kazimiera Wacewicz-Kowal l. 92. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła.
 • 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów.