DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

 

 1. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

 

 1. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czwartek o godz. 8.00 zakończenie dla kl. III Gimnazjum. W piątek, podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 w Sawinie i godz. 9.00 w Petryłowie podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Prasa katolicka N., G.N. i Mały G. N. jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Za sprzątanie k-ła dziękujemy Pani Marii.

 

 1. O sprzątanie k-ła prosimy mieszkańców ul. Zastawie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na chodnik na cmentarzu of. złożyli mieszkańcy ul. Stodoły. Serdecznie dziękujemy firmie BETAX z Lubartowa, firmie PREBUD z Piask, firmie P. Pawła Myki układającej kostkę i P. Jackowi Marczukowi za ofiarowany  ostatni transport piachu. Zostało ułożone 325m kw. chodnika. P. Tadeuszowi Misiura dziękujemy za gratisowe wykonanie drzwi w  budynku gospodarczym. Firmie Elektromix z Chełma dziękujemy za ofiarowane piękne    i solidne meble do kancelarii parafialnej.

 

 1. Zapowiedzi: Kamil Artur Steć kaw. z Sawina i Magdalena Marta Pudłowska panna z Sawina oboje par. tut. zap. –  II

Albert Purkot cyw. zw. z Bekieszy par. Niepokalanego Serca NMP w Syczynie i Agnieszka Purkot z d. Dyczkowska cyw. zw. z Sawina par. tut. zap. – I

 

 1. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta. Pomódlmy się za nowożeńców Sylwię Dzieńkowską i Łukasza Mirosława – Zdrowaś Maryjo…, a także za  zmarłą  Helenę  Komczyńską polecając ją nieskończonemu miłosierdziu Boga – wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
 • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.