DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

 

 1. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

 

 1. Msza Św. na Podchyliniu w intencji żyjących i zmarłych żołnierzy I Drezdeńskiego Korpusu Pancernego dzisiaj o godz. 14.00. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ciągle czekamy na powstanie scholi dziecięcej czy młodzieżowej, działa też Legion Maryi. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

 

 1. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicy w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o godz. 16.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

 

 1. Piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej wyruszy w czwartek 8 września z naszego kościoła o godz. 5.30.

 

 1. Prasa katolicka N. i G.N. i Mały G.N jest do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały Panie: Alicja Dmitruk, Krystyna Dąbrowska, Kazimiera Głąb,Barbara Sobolewska, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.

 

 1. Dziękujemy za of. złożone dzisiaj na tacę i za of. na potrzeby parafii bezim. i złożoną przez P. Grażynę Kędzierawską . Bóg zapłać.

 

 1. Zapowiedzi: Piotr Krzysztof Sendra kaw. z Brzegu par. św. Mikołaja w Brzegu i Agata Róża Pałdyńska panna z Petryłowa par. tut. zap. – II

 

 1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych: Kazimierza Zagajewskiego l.73 i Ewdokię Borowik l.92. Wieczny odpoczynek…